Właściwy rozmiar, właściwy model.

Właściwe dopasowanie pianki ma priorytetowe znaczenie przy wyborze producenta i modelu. Powinna być na tyle ciasna żeby zminimalizować dostawanie się wody do środka oraz opór pływaka w wodzie, a zarazem elastyczna i luźna na tyle by nie krępować ruchów ramion i nie utrudniać oddychania. Znalezienie złotego środka dla każdego typu budowy człowieka nie jest łatwe, jeśli pianka nie jest szyta na miarę.

Różni producenci różnie podchodzą do tematu pogodzenia tych przeciwstawnych celów. Wystarczy zwrócić uwagę na różny krój pianek, oraz odmienną rozmiarówkę producentów. Pianka o tym samym rozmiarze np.: rozmiar M będzie na tej samej osobie obcisła, luźna lub w sam raz, w zależności od marki.

Podczas przymierzania:

- upewnij się, że nogawki są podciągnięte do samego kroku, zanim zaczniesz zakładać rękawy.

- sprawdź czy osłona zamka wewnątrz pianki jest na właściwym miejscu, czy się nie zagięła. Zagięcie może spowodować, że pianka będzie bardziej ciasna niż jest w rzeczywistości. Gdy już zasuniesz zamek powinieneś móc oddychać swobodnie, nie czując oporu pianki.

- upewnij się, że nie ma fałd materiału pod ramionami lub na plecach, w które mogłaby się dostać woda i zalegać w trakcie pływania.

Postaraj się przepłynąć w piance zanim się zdecydujesz na zakup. Odczucia w wodzie mogą być inne niż na sucho. Jeśli jesteś zdecydowany na jedną, która według Ciebie pasuje najlepiej, lub najbardziej się podoba, przymierz co najmniej trzy inne zanim zapłacisz.

MG 7368

Udostępnij na FB